AQ11EM620FA7BE
detaildesc
AQ11EM620FA7BE
KYOCERA AVX
Product No:
AQ11EM620FA7BE
Description:
CAP CER 62PF 150V 0505
Series AQ
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±1%
Lead Style -
Capacitance 62 pF
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 150V
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C