AQ11EM330JA1WE
detaildesc
AQ11EM330JA1WE
KYOCERA AVX
Product No:
AQ11EM330JA1WE
Description:
CAP CER 33PF 150V 0505
Series AQ
Package Tray
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 33 pF
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Voltage - Rated 150V
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C