Home / Circuit Breakers / APL1111-1REC4-65F-303-M
APL1111-1REC4-65F-303-M
detaildesc
APL1111-1REC4-65F-303-M
Sensata-Airpax
Product No:
APL1111-1REC4-65F-303-M
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 50A
User Guide
Mfr Sensata-Airpax
Series APL
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Number of Poles 4
Voltage Rating - AC 277 V
Voltage Rating - DC 65 V
Current Rating (Amps) 30A