Home / Circuit Breakers / APL111-1-65-253-B
APL111-1-65-253-B
detaildesc
APL111-1-65-253-B
Sensata-Airpax
Product No:
APL111-1-65-253-B
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 25A
User Guide
Mfr Sensata-Airpax
Series APL
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Number of Poles 3
Voltage Rating - AC 277 V
Voltage Rating - DC 65 V
Current Rating (Amps) 25A