AP061A181JQT2A
detaildesc
AP061A181JQT2A
KYOCERA AVX
Product No:
AP061A181JQT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 180PF 100V NP0 1206
User Guide
Mfr KYOCERA AVX
Series APS
Package Tape & Reel (TR)
Ratings COTS
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style -
Capacitance 180 pF
Applications High Reliability, Automotive
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C