AMC43DRTS-S93
detaildesc
AMC43DRTS-S93
Sullins Connector Solutions
Product No:
AMC43DRTS-S93
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 86POS 0.100
Color Green
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Contact Finish Gold
Flange Feature Top Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature -65°C ~ 150°C