AMC43DRTN-S93
detaildesc
AMC43DRTN-S93
Sullins Connector Solutions
Product No:
AMC43DRTN-S93
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 86POS 0.100
Color Green
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C