AMC31DRXN-S734
detaildesc
AMC31DRXN-S734
Sullins Connector Solutions
Product No:
AMC31DRXN-S734
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 62POS 0.100
Color Green
Pitch 0.100" (2.54mm)
Contact Type Full Bellows
Mounting Type Through Hole
Card Thickness 0.031" (0.79mm)
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C