AMC26DREN-S93
detaildesc
AMC26DREN-S93
Sullins Connector Solutions
Product No:
AMC26DREN-S93
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 52POS 0.100
User Guide
Mfr Sullins Connector Solutions
Color Green
Pitch 0.100" (2.54mm)
Card Type Non Specified - Dual Edge
Termination Solder Eyelet(s)
Contact Type Full Bellows
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C