AM10W-60009S-NZ
detaildesc
AM10W-60009S-NZ
aimtec
Product No:
AM10W-60009S-NZ
Description:
DC DC CONVERTER 9V 10W
Type Isolated Module
Series AM10W-NZ (10W)
Package Bulk
Features -
Efficiency 76%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 10 W
Package / Case -
Product Status Active
Approval Agency CE
Control Features -
Size / Dimension 2.76" L x 1.89" W x 0.93" H (70.0mm x 48.0mm x 23.5mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 9V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Base Product Number AM10W
Voltage - Isolation 4 kV
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Voltage - Input (Max) 1000V
Voltage - Input (Min) 100V
Current - Output (Max) 1.11A