AE775W24-31SX
detaildesc
AE775W24-31SX
Conesys
Product No:
AE775W24-31SX
Description:
CONN PLUG FMALE 31POS CRIMP
Shielding Shielded
Orientation X
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 600VDC
Base Product Number AE775W
Number of Positions 31
Shell Size - Insert 24-31
Current Rating (Amps) 13A
Operating Temperature -55°C ~ 175°C