AE775W18-32SX
detaildesc
AE775W18-32SX
Conesys
Product No:
AE775W18-32SX
Description:
CONN PLUG FMALE 32POS CRIMP
Shielding Shielded
Orientation X
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 600VDC
Base Product Number AE775W
Number of Positions 32
Shell Size - Insert 18-32
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 175°C