AE775W18-11S
detaildesc
AE775W18-11S
Conesys
Product No:
AE775W18-11S
Description:
CONN PLUG FMALE 11POS CRIMP
Shielding Shielded
Orientation N (Normal)
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 1000VDC
Base Product Number AE775W
Number of Positions 11
Shell Size - Insert 18-11
Current Rating (Amps) 13A
Operating Temperature -55°C ~ 175°C