AE775W16-14SW
detaildesc
AE775W16-14SW
Conesys
Product No:
AE775W16-14SW
Description:
CONN PLUG FMALE 14POS CRIMP
Shielding Shielded
Orientation W
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 600VDC
Base Product Number AE775W
Number of Positions 14
Shell Size - Insert 16-14
Current Rating (Amps) 7.5A, 23A
Operating Temperature -55°C ~ 175°C