AE775L18-32S
detaildesc
AE775L18-32S
Conesys
Product No:
AE775L18-32S
Description:
CONN PLUG FMALE 32POS CRIMP
Shielding Shielded
Orientation N (Normal)
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 600VDC
Base Product Number AE775L
Number of Positions 32
Shell Size - Insert 18-32
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C