AE775L18-11SW
detaildesc
AE775L18-11SW
Conesys
Product No:
AE775L18-11SW
Description:
CONN PLUG FMALE 11POS CRIMP
Shielding Shielded
Orientation W
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Plug, Female Sockets
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 1000VDC
Base Product Number AE775L
Number of Positions 11
Shell Size - Insert 18-11
Current Rating (Amps) 13A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C