AE774W24-19SW
detaildesc
AE774W24-19SW
Conesys
Product No:
AE774W24-19SW
Description:
CONN RCPT FMALE 19POS CRIMP
Shielding Shielded
Orientation W
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 1000VDC
Base Product Number AE774W
Number of Positions 19
Shell Size - Insert 24-19
Current Rating (Amps) 23A
Operating Temperature -55°C ~ 175°C