AE774W22-55SW
detaildesc
AE774W22-55SW
Conesys
Product No:
AE774W22-55SW
Description:
CONN RCPT FMALE 55POS CRIMP
Shielding Shielded
Orientation W
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 600VDC
Base Product Number AE774W
Number of Positions 55
Shell Size - Insert 22-55
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 175°C