AE774W22-21S
detaildesc
AE774W22-21S
Conesys
Product No:
AE774W22-21S
Description:
CONN RCPT FMALE 21POS CRIMP
Shielding Shielded
Orientation N (Normal)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 1000VDC
Base Product Number AE774W
Number of Positions 21
Shell Size - Insert 22-21
Current Rating (Amps) 13A
Operating Temperature -55°C ~ 175°C