AE774L24-61S
detaildesc
AE774L24-61S
Conesys
Product No:
AE774L24-61S
Description:
CONN RCPT FMALE 61POS CRIMP
Shielding Shielded
Orientation N (Normal)
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 600VDC
Base Product Number AE774L
Number of Positions 61
Shell Size - Insert 24-61
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C