AE774L24-31S
detaildesc
AE774L24-31S
Conesys
Product No:
AE774L24-31S
Description:
CONN RCPT FMALE 31POS CRIMP
Shielding Shielded
Orientation N (Normal)
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 600VDC
Base Product Number AE774L
Number of Positions 31
Shell Size - Insert 24-31
Current Rating (Amps) 13A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C