AE774L18-32PZ
detaildesc
AE774L18-32PZ
Conesys
Product No:
AE774L18-32PZ
Description:
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Shielding Shielded
Orientation Z
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle, Male Pins
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 600VDC
Base Product Number AE774L
Number of Positions 32
Shell Size - Insert 18-32
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C