AE774L18-32PY
detaildesc
AE774L18-32PY
Conesys
Product No:
AE774L18-32PY
Description:
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Shielding Shielded
Orientation Y
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle, Male Pins
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 600VDC
Base Product Number AE774L
Number of Positions 32
Shell Size - Insert 18-32
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C