AE772W18-11SW
detaildesc
AE772W18-11SW
Conesys
Product No:
AE772W18-11SW
Description:
CONN RCPT FMALE 11POS CRIMP
Shielding Shielded
Orientation W
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 1000VDC
Base Product Number AE772W
Number of Positions 11
Shell Size - Insert 18-11
Current Rating (Amps) 13A
Operating Temperature -55°C ~ 175°C