AE772W14-19S
detaildesc
AE772W14-19S
Conesys
Product No:
AE772W14-19S
Description:
CONN RCPT FMALE 19POS CRIMP
Shielding Shielded
Orientation N (Normal)
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 600VDC
Base Product Number AE772W
Number of Positions 19
Shell Size - Insert 14-19
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 175°C