AE772L22-41SX
detaildesc
AE772L22-41SX
Conesys
Product No:
AE772L22-41SX
Description:
CONN RCPT FMALE 41POS CRIMP
Shielding Shielded
Orientation X
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 600VDC
Base Product Number AE772L
Number of Positions 41
Shell Size - Insert 22-41
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C