AE771L24-19SY
detaildesc
AE771L24-19SY
Conesys
Product No:
AE771L24-19SY
Description:
CONN RCPT FMALE 19POS CRIMP
User Guide
Mfr Conesys
Color -
Shielding Shielded
Orientation Y
Termination Crimp
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 1000VDC
Base Product Number AE771L
Number of Positions 19
Shell Size - Insert 24-19
Current Rating (Amps) 23A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C