AE771L22-21SW
detaildesc
AE771L22-21SW
Conesys
Product No:
AE771L22-21SW
Description:
CONN RCPT FMALE 21POS CRIMP
Shielding Shielded
Orientation W
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 1000VDC
Base Product Number AE771L
Number of Positions 21
Shell Size - Insert 22-21
Current Rating (Amps) 13A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C