AE770L22-21SZ
detaildesc
AE770L22-21SZ
Conesys
Product No:
AE770L22-21SZ
Description:
CONN RCPT FMALE 21POS CRIMP
Shielding Shielded
Orientation Z
Mounting Type Panel Mount
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 1000VDC
Base Product Number AE770L
Number of Positions 21
Shell Size - Insert 22-21
Current Rating (Amps) 13A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C