AE770L18-32PW
detaildesc
AE770L18-32PW
Conesys
Product No:
AE770L18-32PW
Description:
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Shielding Shielded
Orientation W
Mounting Type Panel Mount
Connector Type Receptacle, Male Pins
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 600VDC
Base Product Number AE770L
Number of Positions 32
Shell Size - Insert 18-32
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C