AE666R22B19SN
detaildesc
AE666R22B19SN
Conesys
Product No:
AE666R22B19SN
Description:
CONN PLUG FMALE 19POS CRIMP
Shielding Shielded
Orientation N (Normal)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Plug, Female Sockets
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 600VDC
Base Product Number AE666R
Number of Positions 19
Shell Size - Insert 22-19
Current Rating (Amps) 13A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C