AE664R14B15P8
detaildesc
AE664R14B15P8
Conesys
Product No:
AE664R14B15P8
Description:
CONN RCPT MALE 15POS GOLD CRIMP
Shielding Shielded
Orientation 8
Mounting Type Panel Mount
Connector Type Receptacle, Male Pins
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 600VDC
Shell Size - Insert 14-15
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 200°C