AE326ZG39PA
detaildesc
AE326ZG39PA
Conesys
Product No:
AE326ZG39PA
Description:
CONN PLUG MALE 39POS GOLD CRIMP
User Guide
Mfr Conesys
Color Black
Shielding Shielded
Orientation A
Termination Crimp
Shell Finish Black Zinc Nickel
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Plug, Male Pins
Fastening Type Threaded
Product Status Active
Shell Material Aluminum
Ingress Protection -
Base Product Number AE326Z
Number of Positions 39
Shell Size - Insert G-39
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Operating Temperature -65°C ~ 200°C