AE326WD15SN
detaildesc
AE326WD15SN
Conesys
Product No:
AE326WD15SN
Description:
CONN PLUG FMALE 15POS CRIMP
User Guide
Mfr Conesys
Color Olive Drab
Shielding Shielded
Orientation N (Normal)
Termination Crimp
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Plug, Female Sockets
Fastening Type Threaded
Product Status Active
Shell Material Aluminum
Ingress Protection -
Base Product Number AE326W
Number of Positions 15
Shell Size - Insert D-15
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Operating Temperature -65°C ~ 175°C