AE326FJ24PA
detaildesc
AE326FJ24PA
Conesys
Product No:
AE326FJ24PA
Description:
CONN PLUG MALE 24POS GOLD CRIMP
User Guide
Mfr Conesys
Color -
Shielding Shielded
Orientation A
Termination Crimp
Shell Finish Nickel
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Plug, Male Pins
Fastening Type Threaded
Product Status Active
Shell Material Aluminum
Ingress Protection -
Base Product Number AE326F
Number of Positions 24
Shell Size - Insert J24
Current Rating (Amps) 13A, 23A
Operating Temperature -65°C ~ 200°C