AE326FF28SA
detaildesc
AE326FF28SA
Conesys
Product No:
AE326FF28SA
Description:
CONN PLUG FMALE 28POS CRIMP
User Guide
Mfr Conesys
Color -
Shielding Shielded
Orientation A
Termination Crimp
Shell Finish Nickel
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Plug, Female Sockets
Fastening Type Threaded
Product Status Active
Shell Material Aluminum
Ingress Protection -
Base Product Number AE326F
Number of Positions 28
Shell Size - Insert F-28
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Operating Temperature -65°C ~ 200°C