AE324ZJ24PN
detaildesc
AE324ZJ24PN
Conesys
Product No:
AE324ZJ24PN
Description:
CONN RCPT MALE 24POS GOLD CRIMP
User Guide
Mfr Conesys
Color Black
Shielding Shielded
Orientation N (Normal)
Termination Crimp
Shell Finish Black Zinc Nickel
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle, Male Pins
Ingress Protection -
Base Product Number AE324Z
Number of Positions 24
Shell Size - Insert J24
Current Rating (Amps) 13A, 23A
Operating Temperature -65°C ~ 200°C