AE324WJ24PB
detaildesc
AE324WJ24PB
Conesys
Product No:
AE324WJ24PB
Description:
CONN RCPT MALE 24POS GOLD CRIMP
User Guide
Mfr Conesys
Color Olive Drab
Shielding Shielded
Orientation B
Termination Crimp
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle, Male Pins
Ingress Protection -
Base Product Number AE324W
Number of Positions 24
Shell Size - Insert J24
Current Rating (Amps) 13A, 23A
Operating Temperature -65°C ~ 175°C