AE324WF28SN
detaildesc
AE324WF28SN
Conesys
Product No:
AE324WF28SN
Description:
CONN RCPT FMALE 28POS CRIMP
User Guide
Mfr Conesys
Color Olive Drab
Shielding Shielded
Orientation N (Normal)
Termination Crimp
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Ingress Protection -
Base Product Number AE324W
Number of Positions 28
Shell Size - Insert F-28
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Operating Temperature -65°C ~ 175°C