AE324WD15SC
detaildesc
AE324WD15SC
Conesys
Product No:
AE324WD15SC
Description:
CONN RCPT FMALE 15POS CRIMP
User Guide
Mfr Conesys
Color Olive Drab
Shielding Shielded
Orientation C
Termination Crimp
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Ingress Protection -
Base Product Number AE324W
Number of Positions 15
Shell Size - Insert D-15
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Operating Temperature -65°C ~ 175°C