AE320ZF28SA
detaildesc
AE320ZF28SA
Conesys
Product No:
AE320ZF28SA
Description:
CONN RCPT FMALE 28POS CRIMP
User Guide
Mfr Conesys
Color Black
Shielding Shielded
Orientation A
Termination Crimp
Shell Finish Black Zinc Nickel
Mounting Type Panel Mount
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Ingress Protection -
Base Product Number AE320Z
Number of Positions 28
Shell Size - Insert F-28
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Operating Temperature -65°C ~ 200°C