AE320KG39PA
detaildesc
AE320KG39PA
Conesys
Product No:
AE320KG39PA
Description:
CONN RCPT MALE 39POS GOLD CRIMP
User Guide
Mfr Conesys
Color -
Shielding Shielded
Orientation A
Termination Crimp
Shell Finish Passivated
Mounting Type Panel Mount
Connector Type Receptacle, Male Pins
Fastening Type Threaded
Product Status Active
Shell Material Stainless Steel
Ingress Protection -
Base Product Number AE320K
Number of Positions 39
Shell Size - Insert G-39
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Operating Temperature -65°C ~ 200°C