AE320FG39PB
detaildesc
AE320FG39PB
Conesys
Product No:
AE320FG39PB
Description:
CONN RCPT MALE 39POS GOLD CRIMP
User Guide
Mfr Conesys
Color -
Shielding Shielded
Orientation B
Termination Crimp
Shell Finish Nickel
Mounting Type Panel Mount
Connector Type Receptacle, Male Pins
Ingress Protection -
Base Product Number AE320F
Number of Positions 39
Shell Size - Insert G-39
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Operating Temperature -65°C ~ 200°C