AE320FF30PN
detaildesc
AE320FF30PN
Conesys
Product No:
AE320FF30PN
Description:
CONN RCPT MALE 30POS GOLD CRIMP
User Guide
Mfr Conesys
Color -
Shielding Shielded
Orientation N (Normal)
Termination Crimp
Shell Finish Nickel
Mounting Type Panel Mount
Connector Type Receptacle, Male Pins
Ingress Protection -
Base Product Number AE320F
Number of Positions 30
Shell Size - Insert F-30
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Operating Temperature -65°C ~ 200°C