AE299E24F24S
detaildesc
AE299E24F24S
Conesys
Product No:
AE299E24F24S
Description:
CONN RCPT FMALE 24POS CRIMP
User Guide
Mfr Conesys
Color Silver
Termination Crimp
Shell Finish Nickel
Mounting Type Panel Mount
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Ingress Protection -
Base Product Number AE299E
Number of Positions 24
Shell Size - Insert 24-24
Current Rating (Amps) 13A, 23A
Operating Temperature -65°C ~ 200°C