AE284T24B24P
detaildesc
AE284T24B24P
Conesys
Product No:
AE284T24B24P
Description:
CONN PLUG MALE 24POS GOLD CRIMP
User Guide
Mfr Conesys
Color Olive Drab
Termination Crimp
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Plug, Male Pins
Base Product Number AE284T
Number of Positions 24
Shell Size - Insert 24-24
Current Rating (Amps) 13A, 23A
Operating Temperature -65°C ~ 175°C