AE274T24B24SB
detaildesc
AE274T24B24SB
Conesys
Product No:
AE274T24B24SB
Description:
CONN RCPT FMALE 24POS CRIMP
User Guide
Mfr Conesys
Color Olive Drab
Shielding Shielded
Orientation B
Termination Crimp
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Base Product Number AE274T
Number of Positions 24
Shell Size - Insert 24-24
Current Rating (Amps) 13A, 23A
Operating Temperature -65°C ~ 175°C