AE208E24B24SB
detaildesc
AE208E24B24SB
Conesys
Product No:
AE208E24B24SB
Description:
CONN RCPT FMALE 24POS CRIMP
Shielding Shielded
Orientation B
Mounting Type Panel Mount
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Base Product Number AE208E
Number of Positions 24
Shell Size - Insert 24-24
Current Rating (Amps) 13A, 23A
Operating Temperature -65°C ~ 175°C