AE208E20B39S
detaildesc
AE208E20B39S
Conesys
Product No:
AE208E20B39S
Description:
CONN RCPT FMALE 39POS CRIMP
Shielding Shielded
Orientation N (Normal)
Mounting Type Panel Mount
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Base Product Number AE208E
Number of Positions 39
Shell Size - Insert 20-39
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Operating Temperature -65°C ~ 175°C