AE156T19B30SA
detaildesc
AE156T19B30SA
Conesys
Product No:
AE156T19B30SA
Description:
CONN RCPT FMALE 30POS CRIMP
User Guide
Mfr Conesys
Color Olive Drab
Shielding Shielded
Orientation A
Termination Crimp
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Mounting Type Panel Mount
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Base Product Number AE156T
Number of Positions 30
Shell Size - Insert 19-30
Current Rating (Amps) 7.5A, 13A
Operating Temperature -65°C ~ 175°C